Home > AQ, Findows, Gezegen > Muğla üniversitesi sana da yuhh!!!

Muğla üniversitesi sana da yuhh!!!

Geçen gün kız arkadaşımın notlarına bakmak için http://www.dijital.mu.edu.tr/Ogrenci/index.jsp adresine girdim. Ardından büyük bir hızla http://www.dijital.mu.edu.tr/Ogrenci/noExplorer.jsp sayfasına yönlendirildim. Daha önce sık sık linux ile bu sayfaya giriş yaptığım için neye uğradığımı şaşırdım. Geçen seneye kadar sorunsuz açılan sayfa bu sefer bana geçit vermiyordu. Bende durum vahimmi diye User Agent Switcher ile kendimi ie kullanıyor gibi göstererek sayfaya tekrar girmeyi denedim ve “dumura” uğradım, sayfanın firefox ile hiç bir sıkıntısı yoktu. Gayet düzgün ve işlevsel çalışıyordu.
Ne deyim bilmiyorum artık, tamam anlıyorum windowsu çok seviyorsunuz, onun sattığı her lisansı kendiniz satmış gibi hissediyorsunuz ama bu kadarda olmaz artık, bunca standart kodlama özürlüsü tasarımcı varken bırakın lisans sattırma işlerini onlar yapsın.

Muğla Üniversitesi Rezaleti

Muğla Üniversitesi Rezaleti

Categories: AQ, Findows, Gezegen Tags: , , , ,
  1. January 3rd, 2009 at 03:42 | #1

    La sana ne istediğimi kullanırım!! :@ Fitil ediyorlar adamı.. judo.gov.tr miydi neydi öyle bir sitede daha vardı bundan..

  2. May 13th, 2009 at 20:39 | #3

    oo daha neler neler. Bir muğla üniversitesi öğrencisi olarak kendi halime acıyorum

  3. January 24th, 2010 at 02:13 | #4

    Üniversiteler tarihte linux sistemlerin kurcalandığı ve geliştirildiği yerler olmuş, Türkiye’de de neredeyse yasaklandığı ve hiç kullanılmadığı yerler. 🙁

  1. No trackbacks yet.